Serwer dla strony www   ::   serwer na stronę www   ::   umieszczanie strony www na serwerze   :   serwer email

Serwer na stronę www

Jakiego serwera dla strony potrzeba?


Czasami tak naprawdę to nie wiadomo, jakiego serwera potrzeba, aby umieścić na nim stronę internetową.

Na standardową stronę - wizytówkę z reguły wystarcza nawet kilka MB przestrzeni dyskowej, jednakże należy także pamiętać o kontach pocztowych, które z reguły wymagają więcej powierzchni niż strona www. Aby bez problemów korzystać z poczty, około 20MB na jedno konto pocztowe powinno wystarczyć, jednkże czasami zdarza się (np. wysyłając zdjęcia), iż może to być za mało. Dlatego polecane jest mieć ok 40 MB wolnej powierzchni dla jednej skrzynki emailowej. W związku z tym, zakładając, iż mamy prostą stronę, chcemy mieć 4 konta emailowe, potrzebujemy ok 100 MB powierzchni na serwerze. Do tego transfer roczny minumum 12 GB (czyli 1 GB na miesiąc).

Dla bardziej zaawansowanych stron, wykorzystujących bazy danych, należy dodatkowo pamiętać o powierzchni potrzebnej na bazę danych. Z reguły, jeśli w bazie trzymamy jedynie dane tekstowe, nie zajmują one zbyt wiele miejsca, ale gdy w bazie mamy już obrazki, może ona wymagać dużej powierzchni.

Dla sklepu internetowego minimum to 150 MB powierzchni i ok 24 GB transferu na rok. Jeśli sklep będzie się rozrastał, na nowe produkty, a szczególnie na ich zdjęcia, potrzeba będzie miejsca.

Jeśli nie wiesz jaki serwer potrzebujesz, napisz do nas, podając swoje wymagania, a bezpłatnie doradzimy Ci jaki serwer jest potrzebny.